fbpx Skip to main content
Дубай – най-бързо растящият град в света

Дубай – най-бързо растящият град в света

Дубай е столицата и най-големият град на емирство Дубай. Градът се разраства с удивителни темпове – подарете си екскурзия до Дубай, защото това е дестинация, която всеки трябва да посети през живота си.

Пясък, слънце, блестящи небостъргачи и отлични търговски центрове – това представлява оживеният космополитен град, разположен на брега на Персийския залив.

Дубай е един наистина различен свят, за който частицата „НАЙ“ приляга най-много.

Пленителният Дубай
Пленителният Дубай

Огромният комплекс Даунтаун Дубай

Комплексът е изпълнен с жилища, хотели и паркове.

Даунтаун Дубай
Даунтаун Дубай

Тук се намира търговският център Дубай Мол и изкуствено езеро.

Дубай Мол
Дубай Мол

Бурж Халифа (Кулата на Халифа) – Най-високата конструкция в света

Височината на сградата е 828 метра и общата стойност на проекта възлиза на 1.5 милиарда долара. Оформена е като платноходка, а последната й част представляваl мачта. В горната си част сградата се люлее с отклонение от 1.50 м.

Бурдж Халифа
Бурдж Халифа

Най-бързите асансьори в света

Двуетажните асансьори в Бурж Халифа се движат със скорост 18 м/сек.

Скоростен асансьор в Бурдж Халифа
Скоростен асансьор в Бурдж Халифа

Палм Джумейра – първият изкуствено създаден остров в Дубай

Макар и най-малък от общо трите острова, той е и най-привлекателен. Неслучайно се смята за осмото чудо на света. Построен е под формата на палма и се състои от ствол, 16 листа и полумесец, изпълняващ ролята на бариерен риф.

Прелестният палмов остров
Прелестният палмов остров

Дължината и ширината му са по 5 км. Полумесецът е свързан с палмата с подводен тунел, а островът с материка чрез 300-метров мост.

Мостът до Палм Джумейра
Мостът до Палм Джумейра

Миракъл Гардън – най-голямата и най-пищна градина на планетата

Миракъл Гардън е известна като едно от най-красивите места в света, създадено от човешка ръка. Тя е построена в пустинята на площ от 72 00 кв.м. Цъфтящите растения са над 45 млн. вида.

Пищната Миракъл Гардън
Пищната Миракъл Гардън

Феерията от цветове и аромати пленява сетивата. По периметъра на градината се простира 800-метрова стена от цветя. За напояването се използват преработени отпадъчни води.

Феерия от цветове
Феерия от цветове

Посетете Дубай с нас и се насладете на една наистина екзотична ваканция!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.

Show Buttons
Hide Buttons

Абонирайте се за нашия нюзлетър,
за да получавате специалните ни оферти!

Успешно се абонирахте за бюлетина

Възникна грешка при опит за изпращане на вашата заявка. Моля, опитайте отново.

Пропътувай мечтите си! will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.