Някогашната Виена
Някога е имало и една друга Виена. Малка, с криволичещи, тесни улички и не ортодоксална на вид. Когато турците са стояли пред портите на Виена през 1683 г., те всъщност вече са били в границите на града.
Виена без трамвайни линии
В онези дни, не са се използвали ефективните и крайно изгодни трамвайни линии. Границите са били съвсем произволни и човешки. Нуждите са били прости и улиците са били съобразени с природните условия, под наклон, за да се отмиват отпадъците, които се стичат по канавките.
Криволичещите улички на спокойна Виена
Уличките са криволичещи както и живота, спокойни, с едно платно, тъй като интензивното движение е било немислимо. Извадени сякаш от приказка, те излъчват странен уют като в картините на немския художник Карл Шпицвег или безгрижните платна на Рудолф фон Алт.
Новият облик на Виена
В началото на ХІХ век с началото на индустриализацията градовете се променят, а заедно с това и жизненоважните транспортни линии. Най-краткият път между две точки предопределя направата на прави улици. Във Виена всички нови булеварди водят в права посока до главните влакови станции.
Малката уличка Балгасе
Балгасе, която се намира във вътрешността на града, е една от последните улици, които са запазили средновековния си вид, макар че повечето от сградите са от ХVІІІ век. Удоволствието да се потопите в миналото е краткотрайно, но има известна компенсация.
На края на улицата, като минете през портата, излизате на Францисканерплац, един от най-красивите и романтични площади във Виена.
Пътувайте с нас до една модерна Виена, която има с какво да ви очарова.